Op. Dr. Başak Çaypınar

Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Anasayfa Blog Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında kulak estetiği olarak da bilinen otoplasti son zamanlarda en çok tercih edilen estetik ameliyatlar arasında yer alır.

Halk arasında kulak estetiği olarak da bilinen otoplasti son zamanlarda en çok tercih edilen estetik ameliyatlar arasında yer alır. Kulak estetiği hasta memnuniyetinin son derece yüksek olduğu bir estetik ameliyatıdır. Doğumsal ya da travma nedeniyle meydana gelen kulaktaki şekil bozukluğu otoplasti ile iyileştirilebilir. Oldukça yaygın bir estetik ameliyat çeşidi olan otoplasti sayesinde kişi kendini daha özgüvenli hisseder. Özellikle okul çağındaki çocuklar için kulak estetiği hem çocukları hem de aileleri mutlu eden bir prosedürdür. İşitmeye hiçbir zararı olmayan kulak estetiği anestezi ile yapılacağı için herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaratmadan yapılan konforlu bir ameliyattır. Otoplasti ile kepçe kulak görünümü ortadan kalkarak, doğal ve estetik görünen kulaklara sahip olursunuz.

Otoplasti Nasıl Yapılır ? 

Otoplasti 5 yaşından itibaren her kişiye yapılabilen bir estetik ameliyattır. Lokal anestezi ile yapılan bir cerrahi prosedür olan kulak estetiği çocuklarda korkmamaları için genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Kulak ve kıkırdak yapısı yeniden şekillendirilen otoplasti ameliyatı yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Operasyon sonunda kulaklara özel bantlar yapıştırılır. Bu özel bantların iki hafta boyunca kulak çevresinde sarılı kalması gerekir. Ameliyatın hiçbir riski yoktur ve hastalar aynı gün taburcu edilir. İşlemde kesiler kulak arkasından yapıldığı için görünmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed