Op. Dr. Başak Çaypınar

Burun Estetiği

Anasayfa Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Burun şekli, kişinin yüz uyumunu sağlamak ve özgüvenini artırmak için değiştirilir. Rinoplasti veya burun estetiği Türkiye’de en yaygın plastik cerrahi operasyonlarından biridir.

Bu prosedür burnun boyutunu, genişliğini ve profilini değiştirebilir. Plastik cerrahlar estetik hedeflerinize ve burnunuzun durumuna göre burun ucunu, burun deliklerinin şeklini ve burnun dengesini değiştirebilir.

Bu işlem için başvurmadan önce gerekli bilgileri almak operasyon sırasında kolaylık sağlayabilir.

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar

Sağlık durumu iyi olan ve burnunun görünümünü iyileştirmek isteyen hastalar İstanbul’da rinoplasti için uygun adaylar olabilir. Burun estetiği için herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte, daha genç hastalara bu estetik ameliyattan faydalanmak için 15 veya 16 yaşına kadar beklemeleri tavsiye edilebilir.

Aşağıdaki durumlara sahip hastalar rinoplasti için uygun olabilir:

yaralanma, hastalık veya genler nedeniyle anormal bir görünüme sahip kişiler geniş, eğik burun görünümüne sahip kişiler burun köprüsü olarak geniş veya düz bir burna sahip kişiler.

İletişime Geçin!

Sorularınız mı var ? Randevu mu almak istiyorsunuz ? Bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hızlı bir şekilde size dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Rinoplasti kolay bir operasyondur ve iyileşme genellikle sorunsuzdur. Türkiye’de rinoplasti sonrası hastalar kısa bir süre için burunda şişlik, burun ağrısı veya baş ağrısı yaşayabilir. Şişlik, morarma, kanama veya tıkanıklık da görülebilir. Bandaj ve dikişler 5-7 gün sonra alınır.

Bu aşamada daha iyi nefes almanız ve uyumanız gerekir. Rinoplasti doktorlarımız iyileşme sürecine yardımcı olmak için talimatlar ve ağrı kesici ilaçlar verecektir. Çoğu hasta bir hafta içinde işine dönebilir.

Sık Sorulan Sorular

Burun Estetiği işleminin süresi yapılacak işlemlere ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişebilir. Genellikle 1 ila 3 saat arasında sürer.

İyileşme süreci kişiden kişiye değişir, ancak genellikle ilk birkaç gün şişlik ve morarma olabilir. Tam iyileşme ve sonuçlar birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir.

İşlem sırasında genellikle lokal veya genel anestezi kullanıldığından ağrı hissi minimum düzeydedir. Ancak iyileşme sürecinde hafif ağrı ve rahatsızlık yaşanabilir.